fbpx

Serwis i wymiana matrycy w laptopie – Sprawdź!

Obraz w laptopie, czyli to co widzimy na ekranie komputera jest generowany przez układ graficzny a wyświetlany przez matrycę​. Jednym z elementów tego układu jest matryca. Z uwagi na swoją budowę a więc kształt grubość i materiały z jakich jest wykonana jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Inne uszkodzenia to elektroniczne oraz związane z nieszczęśliwymi wypadkami. Delikatna powierzchnia matrycy nie jest niczym specjalnym chroniona. Matrycę przykręca się do prowadnic wykonanych z metalu i następnie zawiasów. Te są obsadzone w plastikowej klapie, którą użytkownicy laptopów zamykają po zakończonej pracy. Z uwagi na to naprawa matrycy w laptopie jest jedną z częstszych ​usterek w laptopach przynoszonych do serwisu. Poniżej opisujemy zakres usługi: serwis i wymiana matrycy w laptopie w serwisie w centrum Szczecina.

Awaria matrycy w laptopie i ich przyczyny​wymiana matrycy w laptopie

W wielu przypadkach awaria matrycy w laptopie zależy od użytkowania komputera. ​Ważne są sposoby zamykania i otwierania laptopa. Znaczenie ma także sposób transportowania laptopa. Cześć awarii zależy od wad jakie mają matryce​. Jednak większość jest spowodowana przez uszkodzenia mechaniczne powstałe z winy użytkownika​.

Przykłady awarii matrycy. Poniżej przedstawiamy rodzaje awarii i jak do nich dochodzi.

  • Wyrywanie zawiasów laptopa z jednoczesnym uszkodzenie​ ​matrycy​ ​
  • Zarysowanie matrycy
  • Pęknięcie matrycy na skutek upadku
  • ​Pęknięcie matrycy na skutek przyciśnięci​a matrycy
  • Zgniecenie matrycy poprzez ściśnięcie w torbie na laptopa
  • Uszkodzenie podzespołów matrycy​​
  • Uszkodzenie ​taśmy matrycy, na przykład na skutek wysuniętej tasiemki łączącej matrycę z płytą główną
  • Wysunięcie wtyczki z​gniazda ​matrycy

​Naprawa matrycy w laptopie

W większości przypadków​ naprawa laptopa z uszkodzoną matrycą polega na wymianie na nową lub używaną sprawną. Przykładem takiej naprawy może być brak podświetlenia matrycy, zbicie matrycy. Innym przykładem jest mocne zarysowanie i zalanie matrycy. Ostatnią grupą uszkodzeń są uszkodzenia elektroniki matrycy oraz pęknięcia matrycy. ​

Innym rodzajem serwisowania laptopa z uszkodzoną matrycą jest naprawienie​ gniazda matrycy. Dzieje się to na skutek przenoszenia komputera oraz zamykanie i otwieranie klapy. To w tych przypadkach zdarza się że ​taśma ​matryc​y wysunie się.

​W niektórych przypadkach ​taśma matrycy ulega uszkodzeniu, na przykład przetarciu czy zgnieceniu. Może się stać z powodu źle ułożonego kabla w transporcie laptopa.

wymiana matrycy w laptopieW takim przypadku trzeba zmienić taśmę na nową. W wielu przypadkach udaje się naprawić tak uszkodzoną taśmę. W innych przypadkach trzeba rozważyć usługę, wymiana matrycy w laptopie.

Wymiana matrycy w laptopie ​

W większości przypadków​ naprawa uszkodzonych matryc jest nieuzasadniona ekonomicznie. Dlatego też najbardziej korzystną opcją jest wymiana na nową lub używaną sprawną.

W przypadku zauważenia niepokojących oznak i awarii matrycy w laptopie zapraszamy do serwisu komputerowego e-SCS w Szczecinie​. Serwis wykonuje diagnostykę i wymianę matryc. ​

❗❗❗ Promocja ❗❗❗ Laptopy renew firmy HP*Sprawdź!
Przejdź do paska narzędzi