ASRock Z370 instalacja systemu Windows 10 na komputerze stacjonarnym

Komputer trafił do serwisu bo podczas instalacji systemu Windows 7 klawiatura i myszka przestały działać. W systemie Windows 7 nie ma sterowników, które obsługują gniazda USB 3.0. a takie tylko są na płycie głównej jak była w serwisowanym komputerze. Zrealizowana usługa to: ASRock Z370 instalacja systemu Windows 10 na komputerze stacjonarnym z procesorem i5-8500K, płyta główna AsRock z370 Pro4.

Komputer był składany z nowych elementów. Najnowsze urządzenia mają już, wyższe wymagania i trzeba to wziąć pod uwagę przy wybieraniu części do składania komputera.

Myszka i klawiatura nie działa w komputerze stacjonarnym

Powodem serwisu była niedziałająca klawiatura komputerowa i myszka podczas instalowania systemu Windows 7. Oba urządzenia były podłączone poprzez gniazda USB 3.0. Podczas sprawdzania wyeliminowano uszkodzenie tych urządzeń. Urządzenia działały prawidłowo na innym komputerze oraz co najważniejsze, do prawidłowego funkcjonowania potrzebowały sterowników z Windows 10. Konieczne było zatem przeprowadzenie instalacji tego systemu.

Instalacja systemu Windows 7 prawidłowo wykonana

Na komputerze była wykonana instalacja systemu Windows 7. Z pozoru system reagował na wszystkie polecenie, był stabilny i wszystko wskazywało na prawidłowo wykonaną instalację. Kolejno sprawdzono zainstalowane sterowniki do tych urządzeń. Instalacja była prawidłowa. Niestety, nie było pełnej funkcjonalności systemu, bo urządzenia wprowadzające

Nowa płyta główna ASRock Z370M Pro4 i nowa instalacja systemu Windows 10

Z powodów wyższych wymagań, wykonana została instalacja systemu Windows 10 z najświeższego dostępnego obrazu jaki był na stronie producenta. Po wykonaniu czynności administracyjnych oba urządzenia działały poprawnie. Wcześniejsza wersja systemu operacyjnego Windows 7 była niekompatybilna w tej konfiguracji sprzętowej.

ASRock Z370 instalacja systemu Windows 10 to przykład

W przypadku chęci instalacji systemu Windows 10 prosimy o kontakt z serwisem! Oszczędzi to Państwa czas.

Serwisowany model komputera: i5-8500K, płyta główna A Rock 2370 Pro4, 8 Gb RAM, obudowa MidiTower.

Inne modele płyt głównych firmy ASRock:  Z370 Taichi, Z370 Extreme4, Z370 Killer SLI/ac oraz Z370M Pro4 w formacie Micro ATX i Z370M-ITX/ac w formacie mini-ITX.

Wybrane inne usługi możliwe do wykonania w serwisie w Szczecinie: wymiana płyty głównej w komputerze stacjonarnym, wymiana dysku twardego w komputerze stacjonarnym, wymiana dysku twardego na SSD, czyszczenie układu chłodzenia w komputerze stacjonarnym, instalacja systemu operacyjnego, instalacja programów użytkowych, czyszczenie układu chłodzenia w komputerze stacjonarnym, usuwanie wirusów komputera stacjonarnego.

[WRP id=910]

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt

 Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22

 91 488 18 20

 dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami