Brak dźwięku w laptopie HP 250 G4 system Windows 10

Słuchanie muzyki podczas pracy na laptopie ma swoich zagorzałych zwolenników. Umila to pracę i atmosferę tak w domu jak i w biurze. Część użytkowników laptopów ogląda na komputerze filmy. W przypadku awarii dźwięku pojawia się problem. Przecież epoka niemych filmów już dawno minęła:) Laptop trafił do serwisu właśnie z powodu awarii: brak dźwięku w laptopie HP 250 G4. Podczas analizy komputera zdiagnozowano, że dźwięku nie ma w systemie operacyjnym oraz podczas oglądania filmów i materiałów video w internecie w przeglądarce internetowej. Serwis prowadzi naprawę laptopów różnych marek.

Windows 10 brak dźwięku w laptopie HP 250 G4

Analizę tej awarii rozpoczęto od sprawdzenia czy karta dźwiękowa jest widoczna przez system w menadżerze urządzeń. Następnie sprawdzono jej działanie, poprzez odtworzenie dźwięku z płyty CD. Testowanie nie przyniosło pozytywnego efektu.

Kolejnym etapem było sprawdzenie, czy brak dźwięku nie jest spowodowany wewnętrznym błędem w systemie Windows 10. Przeprowadzono następujący test. Uruchomiono w trybie live inny system operacyjny. Testowanie i w tym przypadku nie przyniosło pozytywnego efektu.

Następnie sprawdzono, czy sterownik, który był zainstalowany jest odpowiedni dla karty dźwiękowej i systemu Windows 10. Okazało się, że nie. Stało się to podczas jednej z aktualizacji systemu. Został zainstalowany, sterownik do karty dźwiękowej dedykowany dla tej wersji Windowsa. Sterownik ten uszkodził wcześniejszą, poprawną jego wersję.

Instalacja sterownika karty dźwiękowej w Windows 10

Ostatnim etapem była instalacja poprawnego sterownika do dedykowanej karty dźwiękowej. Komputer był naprawiony i został przygotowany do odbioru.

Serwisowany model laptopa: HP 250 G4

Inne modele HP serii 250: 250, 250 G1, 250 G2, 250 G3, 250 G4, 250 G5, 255, 255 G1, 255 G2, 255 G3, 255 G4, 255 G5, 256 G3,

Wybrane inne usługi możliwe do wykonania w serwisie w Szczecinie na ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego 22: wymiana płyty głównej w laptopie HP, wymiana dysku twardego w laptopie, czyszczenie układu chłodzenia w laptopie HP, instalacja systemu operacyjnego, instalacja programów użytkowych, czyszczenie laptopa, usuwanie wirusów z laptopa i oczywiście Brak dźwięku w laptopie HP 250 G4 

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt

 Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22

 91 488 18 20

 dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami