Instalacja systemu Windows 10 Lenovo Ideapad 100

Dobry komputer to taki, który spełnia wymagania użytkownika. Z jednej strony mamy prawo oczekiwać wykonania polecenia natychmiast po wciśnięciu klawisza Enter z drugiej strony komputer powinien spełniać różne, często indywidualne potrzeby. Przykładem może tu być np. możliwość zdalnej pracy w terenie z wykorzystaniem Wi-Fi. Do serwisu dostarczono laptopa w którym nie działało WIFI. W tym przypadku usługa serwisowa jaką zrealizowano to: Instalacja systemu Windows 10 Lenovo Ideapad 100.

Wymagania użytkowników powinny dotyczyć także gwarancji uruchomienia się komputera. Po włączeniu przycisku „włącz” (Power), komputer po prostu ma działać. Niestety nie zawsze tak jest.

Duża grupa użytkowników pojawia się w serwisie w Szczecinie na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 22 w sprawie naprawy laptopa który nie włącza się. Przyczyn może być wiele. Jedną z nich jest awaria sytemu. Dlatego też częstą usługą, jaką serwis wykonuje jest instalacja systemu operacyjnego Windows.

Naprawa laptopa Lenovo Ideapad 100

Bardzo ważne jest to, jak użytkujemy komputer. Praca zgodnie z zasadami, np. po zakończonej pracy wyłączamy laptopa co kilka dni to dajemy szansę, aby system operacyjny pobrał i  zainstalował poprawki i aktualizacje jest jedną z nich. Instalowanie poprawek na bieżąco nie daje co prawda gwarancji działania komputera. Zmniejsza jednak podatność na wiele awarii.

Instalowanie poprawek i aktualizacji dość często przysparza problemów użytkownikom systemu Windows. Przyczyn może być wiele np.:

  • błędnie zainstalowane sterowniki podczas aktualizacji
  • źle przygotowana poprawka lub aktualizacja przez producenta

W przypadku Laptopa Lenovo IdeaPad 100 wystąpiła właśnie taka sytuacja. Dlatego podjęto próbę naprawy systemu operacyjnego poprzez wewnętrzne narzędzia jakie daje producent. Przywrócenie systemu nie było możliwe. Podobnie opcja Naprawa podczas uruchomienia nie dała rezultatu.

Instalacja systemu Windows 10 Lenovo Ideapad 100 a wymiana dysku twardego

W tym przypadku na szczęście dysk był sprawny. Na początku serwisowania laptopa wyeliminowano tą przyczynę. Dość często zdarza się, że awaria dysku uniemożliwia dokończenie instalacji.

Naprawa komputerów w Szczecinie z Windows 10

Windows 10 jest jeżeli chodzi o aktualizacje jest problematyczny. Szumne zapowiedzi producenta o wyjątkowej jakości systemu pod tym kątem nie do końca znajdują potwierdzenie w codziennym użytkowaniu. Smutną prawdą jest to, że część z aktualizacji jest źle przygotowana. W tym przypadku zainstalowano nowy system operacyjny.

Inne modele serii IdeaPad: ideapad 100-14IBD, ideapad 100-14IBY, ideapad 100-15IBD, ideapad 100-15IBY, ideapad 100S-11IBY,

Wybrane i inne usługi możliwe do wykonania: naprawa windows 7, naprawa windows 8, naprawa windows 10, wymiana dysku twardego, usuwanie wirusów w komuterze, naprawa Wi-Fi w Windows 8,  naprawa Wi-Fi w laptopie szczecin, wymiana Wi-Fi w laptopie szczecin, usuwanie wirusów w laptopie,

 

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt

Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22
70-302 Szczecin
Tel.91 488 18 20
Mail: dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami