Naprawa laptopa Lenovo Z51 wymiana matrycy 15,6 i baterii

Do serwisu trafił laptop ze zleceniem wymiany matrycy i baterii. Usługa jaką zrealizowano to: Naprawa laptopa Lenovo z51. W przypadku naprawy akumulatora wymiana po pewnym czasie używania laptopa jest standardem. Powodem wymiany są zużywające się ogniwa oraz układ elektroniczny. Producenci przyjmują, że dany tym baterii będzie mógł być ładowany określoną ilość razy. W zależności od tego, czy laptop podczas użytkowania był podłączony do prądu czy pobierał zasilenie z baterii. Czas zużycia baterii będzie różny.

Zależy to od modelu baterii i marki laptopa.  Wymiana matrycy z kolei w tym egzemplarzu to efekt fizycznego uszkodzenia jej powierzchni. Niestety, matryce w laptopach z uwagi na swoją budowę są narażone na uszkodzenia. Zdecydowanie bardziej niż inne części komputera. Rozpoczęto usługę: naprawa laptopa Lenovo Z51.

Wymiana matrycy w laptopie Lenovo

W zależności od tego, czy serwis montuje matrycę nową czy używaną cena takiej usługi różni się od siebie. Matryce są sprawne i w wielu przypadkach używane niczym nie ustępują nowym. Wymiana różni się w zależności od marki i konkretnego modelu. Sama wymiana matrycy polega na wyciągnięciu zepsutej matrycy i montażu sprawnej. Na tym etapie najgorszą rzeczą jaką można zrobić, to ocenić ten proces jako łatwy i prosty w wykonaniu.

Elementy o jakich trzeba wiedzieć podczas wymiany matrycy: podłączenie wtyczki, ułożenie kabla sygnałowego, maskownice do śrub, ramka matrycy, zawiasy, zabezpieczenie naklejone na gniazdo, moduł kamery, sposób wyciągania i montowania samej matrycy. Tak jak można się zorientować, wymiana matrycy to skomplikowana, delikatna i precyzyjna praca. Zdecydowanie nie polecamy wykonywania tej usługi na własną rękę.

W omawianym przypadku zamontowano matrycę używaną. Po konsultacji z właścicielem było to najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Zrobiono to, mieszcząc się w odpowiednim budżecie, aby móc korzystać znowu z komputera. Na każdym etapie serwisu bierzemy pod uwagę potrzeby klientów. Naprawa laptopa Lenovo Z51 i wymiana matrycy zakończyła się. Parametry matrycy:

  • Rozmiar: 15,6″ Slim
  • Rozdzielczość: WUXGA 1920×1080 Full HD
  • Typ Podświetlenia: Led
  • Rodzaj Powierzchni: Matowa
  • Montaż Mocowania: Góra Dół Matrycy
  • Złącze: 30pin eDP
  • Stan: używana Klasa A+

Matryce w Szczecinie

Więcej informacji o usłudze serwisu, wymiana matrycy w laptopie

Wymiana baterii w laptopie i oznaki starzenia się

Jeżeli laptop działa na baterii coraz krócej, to jest to oznaka zużywania się baterii. Taka sytuacja będzie postępowała, to znaczy, komputer będzie działał coraz krócej. Skrajnym momentem jest sytuacja, kiedy laptop zaczyna być używany jako komputer stacjonarny, czyli działa tylko dzięki zasilaczowi. W omawianym przykładzie zamontowano nową baterię, dedykowaną do tego modelu przez producenta. Naprawa laptopa Lenovo Z51 zakończyła się i komputer był do odbioru.

Serwisowany model i usługa: wymiana matrycy i naprawa laptopa Lenovo Z51

Inne modele tej serii: Lenovo Z380, Lenovo Z40-70, Lenovo Z40-75, Lenovo Z41-70, Lenovo Z480, Lenovo Z5070, Lenovo Z50-70, Lenovo Z50-75, Lenovo Z51-70, Lenovo Z570, Lenovo Z5700, Lenovo Z575, Lenovo Z580, Lenovo Z70-80, Lenovo Z710,

Wybrane inne usługi możliwe do wykonania: wymiana dysku twardego w laptopie lenovo, czyszczenie układu chłodzenia lenovo, wymiana baterii lenovo, wymiana klawiatury lenovo, instalacja systemu lenovo,

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt

Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22
70-302 Szczecin
Tel.91 488 18 20
Mail: dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami