Naprawa zalanego laptopa Lenovo IdeaPad100

Laptop Lenovo IdeaPad 100 trafił do serwisu z informacją o tym, że po prostu nie działa. Na zewnątrz było bardzo niewiele śladów zniszczenia. Nie było widać przyczyn z powodu których laptop nie włącza się. Przy bliższym przyjrzeniu się stwierdzono pierwsze ślady zalania. Po rozkręceniu i rozebraniu komputera zdiagnozowano, że stan komputera nie pozwoli na jego uruchomienie w takim stanie. Laptop został gruntownie zalany bliżej nie znaną cieczą. Rozpoczęła się naprawa zalanego laptopa Lenovo.

Naprawa zalanego laptopa Lenovo IdeaPad100, skutki i koszty naprawy komputera

Po wylaniu cieczy na komputer najlepszą opcją dla sprzętu jest odłączenie od zasilania. Przez odłączenie od zasilania komputera należy rozumieć wyjęcie baterii w laptopie oraz odłączenie zasilania. Nie zawsze można to zrobić. W niektórych modelach nie można odłączyć baterii bez rozkręcenia komputera a w innych bateria jest wbudowana. Bywa i tak. Konstrukcje laptopów są bardzo różne.

Po odłączeniu źródeł zasilania podjęto próbę czyszczenia płyty głównej. Po zdjęciu warstwy spalenizny okazało się, że naprawa jest niemożliwa. Niestety komputera nie udało się uratować i konieczna była wymiana płyty głównej.

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt  Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22  91 488 18 20  dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami