Prawidłowe podłączenie matrycy w laptopie Acer Aspire 5720

Do serwisu komputerowego w Szczecinie trafił laptop Acer Aspire 5720. W chwili przyjęcia do serwisu zapisano, że awaria polega na przesuwaniu się ikon oraz miganiu ekranu podczas uruchamiania się komputera. Podczas sprawdzania okazało się, że skaczący obraz w laptopie praktycznie uniemożliwiał pracę. Diagnostyka pomogła ustalić, że należy poprawić podłączenie matrycy. Usługę jaką wykonano to prawidłowe podłączenie matrycy w laptopie.

Matryca w laptopie

Ekran w laptopie wyświetla obraz dzięki matrycy. Jest ona zamontowana w górnej obudowie komputera. Obudowa ta stanowi jednocześnie klapę i to ona została sprawdzona w pierwszej kolejności. Jeszcze podczas wstępnej diagnozy podejrzenie padło właśnie na taśmę od matrycy.

Patrząc pod kątem trwałości, jest to jedna z bardziej delikatnych części w komputerze. Dlatego też tak ważne jest podczas codziennego użytkowania, aby chronić matrycę przed uderzeniami, zgnieceniami, zalaniami i zarysowaniami. W tym przypadku, na szczęście okazało się, że wtyczka od kabla zasilającego matrycę wysunęła się.

Prawidłowe podłączenie matrycy w laptopie Acer Aspire 5720

Jak to możliwe, że bez ingerencji z zewnątrz wtyczka wysunęła się z gniazda? Jest to możliwe, bo laptopy są transportowane, przenoszone z miejsca na miejsce, wielokrotnie otwierane i zamykane. Podczas przenoszenia są również przechylane. Taka jest ich rola. To z kolei powoduje różne naprężenia wewnątrz obudowy. Mobilność oznacza wygodę i możliwość pracy w różnych warunkach. To z kolei powoduje większe możliwości wystąpienia takich, wydawało by się tak błahych awarii w laptopach.

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt  Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22  91 488 18 20  dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami