Serwis laptopa Acer Aspire V5-573PG nie uruchamia się

Serwis laptopa Acer Aspire V5-573PG rozpoczął się od sprawdzenia, czy w komputerze jest zwarcie. Powodem było to, że po podłączeniu zasilacza i włączeniu komputera nie było żadnej reakcji. Komputer nie włączał się. W przypadku takich objawów warto rozważyć podłączenie laptopa do zasilacza serwisowego i upewnienie się, że żadna część nie powoduje zwarcia. Rozpoczęła się realizacja usługi: Serwis laptopa Acer Aspire V5-573PG.

Naprawa laptopa Acer Aspire szukanie przyczyny zwarcia

Zasilacz serwisowy od razu pokazał zwarcie w notebooku. Rozpoczęto diagnostykę komputera. Trudnością w takich przypadkach jest sprawdzenie każdej części, która może powodować zwarcie. Sprawdzano każdy element po kolei: karta Wi-Fi, dysk twardy, touchpad, klawiatura, aby odnaleźć przyczynę zwarcia.

Serwis laptopa Acer Aspire V5-573PG i przyczyny wystąpienia awarii

Naprawa laptopa po odłączaniu poszczególnych części zakończyła się postawieniem diagnozy. Przyczyną dla którego laptop nie uruchamiał się była taśma łącząca matrycę z płytą główną laptopa Acer. To taśma powodowała zwarcie.

W celu upewnienia się, że matryca serwisowanego laptopa jest sprawna, podłączono ją do zasilania. Następnie przeprowadzono próbę włączenia komputera. Próba okazała się udana. Podczas testowego uruchomienia laptop włączył się.

Korzystanie z laptopa to m.in. zamykanie i otwieranie klapy. W tym przypadku najprawdopodobniej przesunięcie kabla od matrycy i częste przenoszenie laptopa oraz zamykanie i otwieranie pokrywy komputera spowodowało usterkę. Kolejnym krokiem był kontakt z właścicielem w celu poinformowania o przyczynach awarii i cenie taśmy łączącej matrycę z płytą główną laptopa.

Serwisowany model: Acer Aspire V5-573PG

Modele z serii V5: Aspire V5-121, Aspire V5-122P, Aspire V5-123, Aspire V5-131, Aspire V5-132, Aspire V5-132P,

WYBRANE INNE USŁUGI MOŻLIWE DO WYKONANIA: WYMIANA MATRYCY ACER, WYMIANA DYSKU TWARDEGO W LAPTOPIE ACER, CZYSZCZENIE UKŁADU CHŁODZENIA W LAPTOPIE ACER, WYMIANA BATERII ACER, WYMIANA KLAWIATURY ACER,

 

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt  Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22  91 488 18 20  dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami