Serwis laptopa Compaq Presario V6000

Laptop marki Compaq trafił do serwisu z powodu wolnego działania. Serwis laptopa Compaq Presario V6000 rozpoczęto od analizy i przeglądu komputera. Wykonano następujące czynności. Sprawdzono czy laptop nie jest zawirusowany. Okazało się, że usuwanie wirusów nie było konieczne. Kolejnym etapem była kontrola temperatur. Pomiar wykonano zaraz po włączeniu laptopa Compaq oraz w czasie dużego obciążenia komputera programem serwisowym.

Serwis laptopa Compaq Presario V6000 ciąg dalszy

Dysk twardy w laptopie, był używany od bardzo długiego czasu. Sprawdzono ilość godzin w jakich był włączony. Pomimo długiego czasu używania nie pokazywał żadnych ostrzeżeń ani oznak nieprawidłowego działania. Postawiono więc diagnozę, że wolne działanie może wynikać ze zbyt małej ilości pamięci RAM w laptopie.

RAM w laptopie

Wymiana kości pamięci RAM poprawiła szybkość działania laptopa. Dzięki temu komputer zaczął płynniej reagować na wydawane rozkazy. Tego typu modernizacja jest najszybsza i relatywnie najtańsza. W tym przypadku warto było też rozważyć wymianę procesora.

Podczas rozmowy z właścicielką laptopa w bardzo delikatny sposób przekazano informację o możliwościach obliczeniowych tego komputera. Najtańszy sposób na przyspieszenie komputera wykorzystano podczas tego serwisu. Kolejny krok jaki warto rozważyć to zakup innego, mocniejszego komputera.

 

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt  Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22  91 488 18 20  dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami