Sony VAIO wymiana klawiatury i serwis układu chłodzenia

W laptopach w których często używa się klawiatury, może wystąpić konieczność jej naprawy lub  wymiany. Część użytkowników pracując mobilnie stosuje inne rozwiązanie. Podłącza klawiaturę zewnętrzną przez gniazdo USB. Dzięki temu zwiększa sobie komfort korzystania z komputera. Taka klawiatura jest zwykle bardziej wygodna. Do serwisu trafił laptop Sony VAIO WPCEH. Po wstępnej analizie upewniono się, że klawiatura w laptopie nie działa prawidłowo. Następnie rozpoczęto sprawdzanie programem diagnostycznym, jak jest skala uszkodzeń. W efekcie okazało się, że nie działa kilka przycisków. Uszkodzenia jakie zdiagnozowano uniemożliwiały normalną pracę. Po konsultacji z właścicielem, wyjaśnieniu przyczyn awarii i ustaleniu warunków naprawy, przystąpiono do realizacji usługi: Sony VAIO wymiana klawiatury.

Laptop Sony VAIO wymiana klawiatury i szukanie zalania

Po wyciągnięciu klawiatury nastąpił etap sprawdzania, czy przyczyną awarii nie jest zalanie laptopa. Dość często zdarza się, co jest zupełnie naturalne podczas dynamicznego dnia pracy, że użytkownicy spożywają posiłki w bliskim sąsiedztwie swoich laptopów. W takich przypadkach zdarzają się zalania laptopów. W tym przypadku okazało się, że usługa będzie wykonywana tylko w zakresie wymiany klawiatury. Po zamówieniu części nastąpiła wymiana klawiatury na nową w laptopie Sony VAIO.

Nowa klawiatura do laptopa model Sony VAIO WPCEH i diagnostyka

Po wymianie klawiatury na nową przystąpiono do sprawdzenia poprawności działania. Okazało się, że etap testowania wypadł dobrze. Wszystkie klawisze klawiatury działały poprawnie, to znaczy, reagowały na kliknięcia w programie serwisowym.

Serwis układu chłodzenia w laptopie Sony VAIO

Po zakończeniu prac serwisowych sprawdzono poziom zanieczyszczeń układu chłodzenia. Powodem tego była duża temperatura oraz głośny dźwięk wentylatora.

Zobacz także: Czyszczenie układu chłodzenia

Po przedmuchaniu układu chłodzenie i ponownym sprawdzeniu wysokości temperatur okazało się, że wskazania w programie były na poziomie akceptowalnym. Kolejnym krokiem było przygotowanie komputera do wydania właścicielowi.

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt  Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22  91 488 18 20  dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami