Wymiana dysku twardego na SSD w komputerze stacjonarnym HP Z200

Często realizowaną usługą w serwisie jest modernizacja komputera. Zakres takiej modernizacji jest różny, od wymiany karty graficznej, wymiany kości pamięci RAM, procesora czy na wymianę dysku twardego. Przykład takiej usługi jest poniżej. Wymiana dysku twardego na SSD w komputerze stacjonarnym HPZ200 została jednak połączona z montażem karty graficznej i czyszczeniem układu chłodzenia. Dlaczego tak?

Zanieczyszczony komputer. Czyszczenie układu chłodzenia

Trzeba zauważyć, że cały komputer przed rozpoczęciem należało wyczyścić. W serwisie służy do tego sprężone powietrze o wysokim ciśnieniu. Dzięki temu nawet najbardziej brudny komputer można w kilka minut oczyścić z brudu, kurzu czy sierści.

Po wykonaniu tych prac technik rozpoczął nakładanie pasty na procesor, rozprowadził ją i następnie zaczął montaż całego układu.

Szukasz nowego laptopa? Promocja na nowe laptopy Sprawdź!

Wymiana dysku twardego na SSD w komputerze stacjonarnym HP Z200

W odróżnieniu do dysków HDD, nowoczesne dyski SSD pracują bezszelestnie bo nie mają talerzy i mechanizmu obracającego nimi. To daje dodatkową korzyść montażu dysków SSD. Dzięki temu nie ma tu problemu wibracji a same dyski są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Dysk SSD w formacie 2,5 cala może wymagać adaptera. Jest to uchwyt wykonany z blachy, który montuje się poprzez przykręcenie śrubami do obudowy w miejscu gdzie wcześniej był zamontowany HDD.

W tym przypadku użyto innego rozwiązania. Dysk mSATA zamontowano w specjalnej kieszeni a następnie przykręcono w miejscu poprzedniego dysku.

Wymiana dysku twardego na SSD w komputerze stacjonarnym weszła w kolejna fazę.

Instalacja karty graficznej

Z uwagi na to, że w komputerze nie było karty zintegrowanej, w zestawie była karta graficzna dedykowana. Podczas przedmuchania karty sprężonym powietrzem sprawdzono w jakim stanie jest sam wentylator i łożyska na którym jest on zamontowany.

Testowanie komputera

Montaż karty przebiegł sprawnie i następnie rozpoczęto kolejną fazę instalacji systemu Windows10. Następnie technik rozpoczął testowanie komputera. Obciążono zestaw programem diagnostycznym. Testy przebiegły prawidłowo i komputer przekazano do odbioru dla klienta.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami