Wymiana gniazda zasilania w laptopie Asus UX31e

Wymiana gniazda zasilania w laptopie Asus to dość często realizowana naprawa laptopa. W serwisie komputerów w Szczecinie przyjęto do wymiany, gniazdo zasilania w laptopie Asus UX31e. Laptopy są używane w różny sposób. Jeżeli pracujemy w sposób mobilny to konieczne jest podłączanie i odłączanie zasilacza. Kabel zasilający laptop to zasilacz i wtyczka, która w zależności od modelu komputera ma ściśle określony kształt i wielkość.

Wymiana gniazda zasilania w laptopie Asus

Po czynnościach przygotowujących laptop do serwisu rozpoczęto rozkręcanie i rozkładanie komputera. Już podczas przyjmowania laptopa Asus znano powód dla którego ten komputer był przyjęty do serwisu komputerowego.

Podczas oglądania z zewnątrz gniazdo nie wyglądało na uszkodzone. Przy próbie podłączania wtyczki wyczuwało się niestabilność i nienaturalne reagowanie gniazda na wtyczkę od zasilacza. Po rozkręceniu i wyjęciu płyty głównej Asusa rozpoczęto przygotowania do wyciągnięcia, czyli odlutowania gniazda. Kolejną czynnością było wyczyszczenie płyty głównej ze zbędnej cyny.

Lutowanie gniazda zasilania w laptopie Asus

Proces lutowania gniazda kończy się wyczyszczeniem miejsc łączenia nóżek gniazda z płytą główną. Kolejnym krokiem jest złożenie i skręcenie laptopa. Proces testowania, czyli sprawdzenie poprawności wykonanych prac rozpoczęto od razu i zakończono pozytywnym wynikiem.

Wymiana gniazda zasilania w laptopie Asus UX31e

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt  Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22  91 488 18 20  dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami