Wymiana karty graficznej w laptopie MSI GT683

Karta graficzna do laptopa

Kartę grafiki w laptopie można wymienić w ok. 10% laptopów. Decyzję warto podjąć dopiero po konsultacji z serwisem komputerowym w Szczecinie, a na pewno nie samodzielnie. Można wymienić kartę na lepszą lub przynajmniej o takich samych parametrach. Wymiana karty graficznej w laptopie MSI GT683 może tu być dobrym przykładem. Kiedy warto to rozważyć? Pierwszy przypadek jest wtedy kiedy jest awaria układu grafiki w laptopie. Drugi to chęć wymiany spowodowana zbyt małą mocą obecnej karty.

Dość często spotykamy się z takimi decyzjami, bo laptopy które są wykorzystywane do gier, potrzebuję coraz to większej mocy. Trzeba też zaznaczyć, że decyzja o wymianie była konieczna bo zdiagnozowano awarię obecnej karty. Oznacza to, że serwis laptopa polegający na wymianie karty i tak by został przeprowadzony, jednak z powodu przystępnej ceny została zamontowana mocniejsza karta.

Wymiana karty graficznej w laptopie MSI GT683 z modelu GTX 580

Po zdiagnozowaniu przyczyny awarii przystąpiono do jej usunięcia. Naprawa karty graficznej nie była możliwa. Zaproponowano kartę GeForce GTX675 2 Gb RAM -u. Z uwagi na to, że mocniejsza karta miała inną budowę, konieczna była modyfikacja układu chłodzenia w komputerze. Uszkodzona karta, z serii 500 została usunięta z laptopa. Nowa kartę grafiki dzięki zmianom udało się zainstalować w laptopie MSI. Po instalacji sterowników sprawdzono jej poprawność działania i wydajność.

Karty graficzne do laptopów

W niektórych modelach laptopów jest możliwość modyfikacji układu graficznego. Polega to na wymianie karty graficznej w laptopie. Bardzo często zleca się taką usługę (w wybranych modelach w których jest taka możliwość), kiedy użytkownik laptopa ma problemy z laptopem. Najczęściej są to:

  • laptop ma czarny ekran pomimo, że zaczyna ładować system operacyjny,
  • pojawiają się paski na ekranie laptopa,
  • naprawa karty graficznej nie jest możliwa,
  • cena nowej karty jest za wysoka,

Kartę grafiki w laptopie można wymienić tylko w niektórych przypadkach. W 90% przypadków kupując laptopa z wybraną kartą VGA jesteśmy związani już z nią do końca życia laptopa, gdyż jest ona zintegrowana z płytą główną.

W razie awarii można ją oczywiście z wymienić przy użyciu specjalistycznego sprzętu ale tylko na taka jak była. Pozostałe 10 % laptopów ma wymienne karty VGA, ale tu też nie ma dużego pola do popisu. Spowodowane jest to ograniczeniami wydajnościowymi układów chłodzenia. W przypadku zamontowania zbyt mocnej karty VGA dojdzie do przegrzania i uszkodzenia GPU.

W przypadku chęci wymiany karty graficznej prosimy o kontakt z serwisem!

Serwisowany model laptopa: MSI GT683

Inne modele MSI serii 600: GT60, GT60 0N, GT60 0NC, GT60 0NSR, GT60 2OC, GT60 2PC, GT60 2PE, GT60 2QD, GT628, GT62VR 6RE, GT680, GT680R, GT683, GT683DX, GT683DXR, GT683R, GT685, GT685R, GT687, GT687R, GT628, GT62VR 6RE, GT680, GT680R, GT683, GT683DX, GT683DXR, GT683R, GT685, GT685R, GT687, GT687R

Wybrane inne usługi możliwe do wykonania w serwisie w Szczecinie: wymiana płyty głównej w laptopie MSI, wymiana dysku twardego w laptopie, czyszczenie układu chłodzenia w laptopie MSI, instalacja systemu operacyjnego, instalacja programów użytkowych, czyszczenie laptopa, usuwanie wirusów z laptopa.

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22 91 488 18 20 dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami