Wymiana pamięci RAM w komputerze stacjonarnym

To co było widać na monitorze komputera stacjonarnego wyglądało co najmniej dziwnie. Podczas uruchamiania obraz wyraźnie przesuwał się i drgał. W momencie kiedy system był już uruchomiony a ikony pojawiały się na pulpicie nie było widać żadnych objawów. Jednak po kliknięciu w ikonę na wspomnianym pulpicie obraz zaczynał lekko się przesuwać i drgać. Awaria występowała powtarzalnie podczas pracy na komputerze, choć w pewnych odstępach czasu. Z tego powodu uniemożliwiało to szybką diagnozę i rozpoczęcie usuwania awarii. Ostatecznie zrealizowana usługa to: Wymiana pamięci RAM w komputerze stacjonarnym w serwisie w Szczecinie.

Wymiana pamięci RAM w komputerze stacjonarnym z płytą ASUS

Zepsuta kość pamięci RAM. To jest główny winowajca choć nie jedyny, który przyczynił się do niestabilnej pracy tego komputera stacjonarnego. Wymiana pamięci RAM przywróciła prawidłowe wyświetlania obrazu. Zanim jednak rozpoczęto serwis przedmuchano komputer sprężonym powietrzem.

Czyszczenie komputera w ten sposób pomogło usunąć zanieczyszczenia w postaci kurzu. Ilość zanieczyszczeń, jakie są w środku komputera stacjonarnego zależą od miejsca w którym taki komputer się użytkuje. Drugą przyczyną zbyt dużej ilości kurzu jest nie dość szczelnie zamknięta obudowa.

Zobacz także: Naprawa innych komputerów stacjonarnych

Wolne miejsca w tylnej części komputera np. na dodatkową kartę grafiki powinny być zaślepione, jeżeli nie są wykorzystywane. Przedstawiony komputer stacjonarny był używany w warunkach domowych. Okazało się, że zanieczyszczeń było na tyle dużo, że mogło to mieć znaczący wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Wymiana zasilacza komputer stacjonarny

Podczas czynności serwisowych słychać było wyraźne brzęczenie dochodzące z tylne części komputera. Diagnostyka wykazała, że awarii uległ zasilacz. Urządzenie to przestało spełniać swoje podstawowe zadanie. Awarii zasilacza uległa jego część elektroniczna. To właśnie z tego powodu kolejna awaria jaką zdiagnozowano to: porty usb nie działają.

Po usunięciu wyżej wymienionych awarii komputer stacjonarny podczas testów działał prawidłowo i było do odbioru.

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt  Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22  91 488 18 20  dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami