Karty graficzne. Jak wybrać kartę grafiki na 100

Sklep komputerowy e-SCS proponuje karty graficzne różnych marek i typów. To czym się kierować przy wyborze karty grafiki decyduje jej przeznaczenie. Jeżeli masz wątpliwości w wyborze i potrzebujesz porady bez zagłębiania się szczegóły użytkowe i technologiczne skontaktuj się z Nami. W naszej ofercie znajdziesz karty takich producentów jak: HP, DELL, MSI, Gigabyte, ASUS.

Karty graficzne i ich rodzaje wg potrzeb użytkownika

Karty graficzne można podzielić np. według ich zastosowania przez użytkowników, czyli do następujących komputerów:

Karty graficzne. Jak wybrać kartę grafiki na 100 1
 • do biura i do domu
  • są to zwykle karty tak zwane zintegrowane, o mniejszej wydajności, wynika to z mniejszych wymagań jakie są potrzebne do np. oglądania filmów, przeglądania internetu czy katalogowania rodzinnych zdjęć, mniej wymagających gier,

Czy potrzebuję karty graficznej dedykowanej czy wystarczy grafika zintegrowana na płycie głównej?

W przypadku kiedy chcesz kupić kartę a informacje w artykule nie będą dla ciebie zrozumiałe lub nie będziesz miał czasu na zapoznanie się nimi skontaktuj się z nami. Sklep komputerowy z kartami graficznymi.

Karty dedykowane posiadają własną pamięć video (VRAM), zdecydowanie wyższą niż karty zintegrowane. Podnosi to zdecydowanie wydajność takich kart.

 • dla gracza, czyli karty do gier
  • tego typu karty posiadają bardzo dużą moc obliczeniową, potrzebną do przetwarzania skomplikowanych grafik w grach w wysokiej rozdzielczości 4K, bezproblemowym streamingu muzyki, oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości czy wydarzeń sportowych i kulturalnych i korzystanie z VR

Przykłady kart dla graczy to np.: seria z chipami NVidia RTX, GTX, czy Radeon RX, RX Vega

 • karty do zastosowań profesjonalnych, np. projektowania 3d
  • podobnie jak w grach, potrzebne są tu karty z bardzo dużą ilością pamięci RAM i mocą obliczeniową, głównym zadaniem jednak są obliczenia np. renderingu, modelowania 3d.

Przykładami takich kart to np. seria Quadro firm NVidia czy FirePro firmy AMD Radeon.

Jaka karta grafiki do mojego komputera?

karta grafiki radeon

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, która karta grafiki najlepiej spełni nasze potrzeby i oczekiwania. Wybieramy urządzenie z danej grupy np. karta grafiki do komputera dla gracza lub do zestawu komputerowego lub do domu i do biura. Zdecydowanie nie poleca się stosowania kart zamiennie np. tych z przeznaczeniem do zastosowań profesjonalnych z tymi do gier.

Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie propozycję zarówno do zestawów domowych i biurowych, jak i profesjonalnych i dla graczy.

Poniżej publikujemy propozycje kart. W przypadku składania indywidualnych zestawów komputerowych karty grafiki sprowadzamy na zamówienie.

 1. HP NVIDIA Quadro P2000 5GB GDDR5
 2. MSI Radeon R7 240 2GD3 LP, 2GB DDR3

….

GeForce a AMD Radeon czyli który chip będzie najlepszy?

karty graficzne nvidia quadro

Jeżeli już wiemy, jaki potrzebujemy komputer to może pojawić się pytanie o chip, czyli układ który odpowiada za technologię zastosowaną w karcie grafiki. Co do zasady to nie ma przeciwwskazań, aby zestawić kartę z danym chipem, np. układ Radeon z Intelem czy AMD. Trzeba tu sprawdzić, aby specyfikacja karty i płyty główna była ze sobą kompatybilna.

Technologie NVidia G-Sync i AMD FreeSync

To na co trzeba zwrócić uwagę to technologie odświeżania obrazu w monitorach. Są to: NVidia G-Sync i AMD FreeSync. Aby móc korzystać z tych rozwiązań trzeba dobrać odpowiednio kartę grafiki i monitor. Oba urządzenie powinny obsługiwać wybraną technologię.

Multi-GPU czyli technologie łącznia kart – CrossFire i SLI

Producenci chipów wprowadzili możliwość łączenia kart w celu zwiększenia mocy obliczeniowej. Rozwiązanie to można dalej stosować, jednak kupno nowej karty o najwyższej mocy rozwiązuje sprawę wydajności.

Obudowa do komputera

Koniecznie trzeba ustalić typ obudowy komputera w którym karta będzie zainstalowana. W przypadku obudów mniejszych może pojawić się problem z ilością wolnego miejsca. Takimi przykładami są obudowy: Mini ITX, Micro ATX (uATX). W takim przypadku konieczne jest wybranie kart w wersji VGA.

Ilość wentylatorów w karcie i ich wielkość

Przy wyborze kart użytkownik zwróci z pewnością uwagę na wielkość kart, ich moc obliczeniową oraz ilość wentylatorów. W zależności od modelu producenci umieszczają od 1 do 3 wentylatorów.

To na co warto zwrócić uwagę to średnica wentylatora. Im większa tym lepiej. Jeżeli chcemy, aby karta procowała ciszej, to warto wybrać taki model, aby miał w wentylatorach więcej łopatek.

Jakie porty w karcie HDMI, DisplayPort, DVI, VGA

Ilość portów i rodzaj znajduje zastosowanie w przypadku kiedy chcemy wyprowadzić sygnał z komputera na np. drugi monitor. Nowe karty mają zwykle porty DisplayPort (także mini DisplayPort) oraz HDMI (także mini/HDMI). Gniazda DVI czy VGA znajdziemy w starszych modelach kart.

Karty graficzne Promocja

Sprawdź!!!

Sklep na Allegro

Sklep komputerowy w Centrum Szczecina

naprawa komputerów kontakt

Kontakt:

 Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22

70-302 Szczecin

Tel. 91 488 18 20

 Mail: dj@e-scs.pl


Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami