Naprawa zasilacza do laptopa notebooka

Korzystanie z laptopa, notebooka czy Macbooka jest związane z koniecznością ładowania jego baterii. Oczywiście, można korzystać z laptopa bez baterii, ale wtedy komputer musi być cały czas podłączony do zasilacza. Inaczej się nie da.  Pewnym udogodnieniem może być dodatkowa bateria. No, ale później po jej rozładowaniu…  Jeżeli laptop jest wykorzystywany do pracy stacjonarnej, jako komputer stacjonarny, czyli w większości czasu stoi na biurku to jest niewielka sposobność na uszkodzenie zasilacza ładowarki. Jeżeli korzystamy z komputera bardziej mobilnie, to ryzyko awarii zasilacza do laptopa bardzo wzrasta. Jeśli taka sytuacja wystąpi to naprawa zasilacza do laptopa w Szczecinie jest możliwa w Centrum Szczecina na ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego 22.

naprawa-zasilacza-do-laptopa
Wtyczka zasilacza do laptopa

Prawidłowe korzystanie z zasilacza do laptopa

 Skoro tak, to w jaki sposób korzystać z zasilacza do laptopa, aby go nie uszkodzić? Stacjonarna praca na komputerze przenośnym, np. laptopie czy notebooku sprowadza się do prawidłowego ułożenia kabla na biurku lub w innym miejscu pracy. Kabel powinien być wyprostowany i nie powinien być skręcony.

Co może uszkodzić kabel lub wtyczkę? Kilkukrotne, skuteczne przyciśnięcie kabla nogą od krzesła lub przejeżdżanie po kablu kółkami od fotela. To zdarza się nawet najlepszym użytkownikom o największym doświadczeniu. Banał? A jednak tego typu awarie zdarzają się dość często.

Najczęstsze zagrożenie jakie się pojawia kiedy mamy uszkodzony zasilacz, to skoki napięcia i ryzyko wystąpienia zwarcia. Jest to najprostsza droga do uszkodzenia elektroniki komputera, np. procesora czy płyty głównej. Jeśli zabezpieczenia komputera nie zadziałają, to kończy się to spaleniem płyty głównej i kosztowną naprawą lub w najgorszym przypadku jej wymianą. Wymiana płyty głównej to koszty czasami przewyższające wartość laptopa.

Kabel od zasilacza powinien być swobodnie ułożony, w bezpiecznej odległości od kółek fotela lub nóg od krzesła. Znacznie zmniejsza to możliwości przytrzaśnięcia go i uszkodzenia. Zasilacz do laptopa powinien być chroniony przed domowymi zwierzakami. Jak pokazuje praktyka, bywa on smakowitym kąskiem dla niektórych pupili.

Serwis i naprawa zasilacza do laptopa w Szczecinie

W przypadku korzystania z laptopa bardziej mobilnie pojawia się awaria, jaką możemy nazwać skręcenie kabla zasilacza w laptopie. Dość często się zdarza, że przy pakowaniu laptopa do torby lub plecaka kabel zwijamy w tak zwany kłębek. Kable zaczynają się skręcać wokół własnej osi. Po jakimś czasie, kabel jest tak skręcony wokół własnej osi, że rozprostowanie, a właściwie rozkręcenie go jest już niemożliwe.

Konsekwencją takiej sytuacji jest pęknięcie izolacji kabla w zasilaczu do laptopa, czyli tego w czym jest chroniony przewód. Aby nie doprowadzić do zwarcia lub skoków napięcia w laptopie, czego stanowczo trzeba unikać trzeba wymienić uszkodzony kawałek przewodu na nowy.

Naprawa wtyczki niemożliwa naprawa zasilacza do laptopa tak

naprawa zasilacza do laptopa

Zdarza się, że podczas częstego lub zbyt gwałtownego wyciągania i wkładania wtyczki do gniazda zasilania ulega ona uszkodzeniu. W takim przypadku trzeba wymienić część kabla razem z wtyczką na nowy. Często ulega uszkodzeniu również gniazdo zasilania w laptopie i konieczna jest jego wymiana.

Zdarza się, że podczas częstego lub zbyt gwałtownego wyciągania i wkładania wtyczki do gniazda zasilania ulega ona uszkodzeniu. W takim przypadku trzeba wymienić część kabla razem z wtyczką na nowy. Często ulega uszkodzeniu również gniazdo zasilania w laptopie i konieczna jest jego wymiana.

Jest część awarii których można uniknąć, z pozostałymi zapraszamy do serwisu w Centrum Szczecina na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 22. Zapraszamy do kontaktu

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami