Wymiana wentylatora w laptopie HP gdy głośno działa

Głośno działający laptop potrafi utrudnić pracę i być zwyczajnie męczący. Dla osób które lubią ciszę i nie korzystają ze stoperów do uszu potrafi być utrapieniem. Powodów dla których laptop głośno „chodzi” jest kilka. W przedstawionym przykładzie w laptopie awarii uległ wentylator. Z tego powodu usługa jaką zrealizowano to wymiana wentylatora w laptopie HP. Jednak początek serwisu nie był tak oczywisty. Nic nie wskazywało na takie przyczyny głośnej pracy laptopa.

Naprawa układu chłodzenia w laptopie

Jedną z przyczyn dla których laptopy głośno działają jest zanieczyszczony lub uszkodzony układ chłodzenia. W tym przypadku usługa polega na rozkręceniu i rozebraniu laptopa. Kolejnymi krokami są: przedmuchanie sprężonym powietrzem układu chłodzenia oraz na wyczyszczeniu radiatora i wentylatora z kurzu i śmieci (np. sierści kota). Następnie wymienia się termopoasty i przechodzi się do testowania komputera. Na tym etapie trzeba sprawdzić, czy te czynności przyniosły spodziewany efekt.

Zobacz także: Czyszczenie układu chłodzenia

Sprawnie działający układ chłodzenia odprowadza ciepło, jakie jest wytwarzane przez podzespoły komputera. W przeciwnym razie, wysoka temperatura wewnątrz laptopa potrafi uszkodzić np. kartę grafiki lub procesor. Jest to kwestia czasu.

W przypadku laptopa HP czyszczenie układu chłodzenia wykonano, bo była taka konieczność. Nie była to jednak przyczyna z powodu której laptop głośno działał i tak bardzo się grzał.

Wymiana wentylatora w laptopie HP

Przyczyną dla której laptop „chodził” głośno i przy dużym obciążeniu grzał się bardziej niż jest dopuszczalne był uszkodzony wentylator. W omawianej naprawie serwisowej wentylator miał urwaną łopatkę. Była to przyczyna która w połączeniu z dawno nie czyszczonym układem chłodzenia powodował głośnie działanie.

Po okresie testowania laptop był do odbioru dla klienta.

Inne modele serii HP G6: g6-2000, g6-2100, g6-2200 oraz g6-2300;

Wybrane inne usługi możliwe do wykonania: wymiana wentylatora w notebooku, naprawa wentylatora w notebooku, wymiana wentylatora w laptopie hp cena, wentylator do laptopa cena, głośna praca wentylatora w laptopie serwis,

POTRZEBUJESZ POMOCY Z KOMPUTEREM?

Skontaktuj się z nami

Naprawa komputerów kontakt do serwisu w Szczecinie

naprawa komputerów kontakt

Ul. Boh. Getta Warszawskiego 22
70-302 Szczecin
Tel.91 488 18 20
Mail: dj@e-scs.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drodzy klienci, serwis i sklep jest czynny od pon. do pt. od 9 do 17. W SOBOTY jest NIECZYNNY. Pozdrawiamy Kontakt z Nami